Antrenman Sonrası Kas Ağrıları Neden Olur Nasıl Geçer

Steroid Satış Destek Hattı


Steroid Kür Reklam

Antrenmandan birkaç gün sonra kaslara inen ağrılar her türlü kademeden sporcunun başına derttir. Bu tip ağrılar sporcunun hem spor düzenini bozar hem de kasların zarar görmesine bu sebepten ötürü de kas iltihaplanmasına sebep olur.

Bu ağrılar aslına bakılırsa antrenmanın başarılı olduğunu gösterir fakat başarılı bir antrenman sonrası tüm bu ağrılara neden katlanasınız ki.
Bu ağrıların ana sebeplerinden birisi antrenmanın kaslarınızı aşırı zorlamasıdır ya da bir anda çok yüklenilmesi gibidir.

Bu tip antrenman sonrası ağrılardan kurtulmanın bir çok yolu vardır ama bu ağrılarla karşılaşmamak için antrenmanları daha dengeli yapmak daha doğru olacaktır.
Fakat antrenmanınızdan ödün vermek istemiyor ve de aynı anda da bu ağrılardan kurtulmak istiyorsanız biraz sabırlı olmanız gerekmektedir.

Antrenman sonrası kas ağrıları aslında programınızın işe yaradığının bir göstergesidir. Bu yüzden çok fazla ilerlemediği sürece dikkate alınmaması gerekir. Her tipte sporcunun başına gelebilecek normal bir durumdur. En az 1 gün en fazlada 3 gün sürmektedirler. Genellikle eklem bölgelerinde görülürler.

Genel olarakta kasların yorulması olarak adlandırılabilir. İnsan kasları yaptığı her gerilmeden sonra kısa bir dinlenmeye ihtiyaç duyar eğer siz bir hareketi devamlı yapıyorsanız kaslar bu süreyi düşürür. Fakat kesintisiz gerilme ve serbest bırakma hareketi yapıyorsanız bu kaslara dinlenecek süreyi tanımaz ve daha sonra kas buna alışır. Siz hareketi bıraksanız dahi kaslarınız çalışır ama siz hareketi yapmadığınız için dengesiz şekilde olur buda gecikmeli olarak kas ağrısına sebep olur.

Antrenman sonrası gecikmeli kas ağrılarından kurtulmak istiyorsanız dışarıda müdahale etmeniz doğru olacaktır. Antrenmanda çalıştığınız bölgeye ister ağrısın ister ağrımasın kas gevşetici sürmeniz bu ağrıları azaltmanıza ve zamanla kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Steroid Kür Reklam
Steroid Sp
Takip Et

Steroid Sp

Sterid Sp at Steroid Sp
Steroid kullanımı her geçen gün artış gösterirken steroidler hakkında bilgi veren kaynaklara ihtiyaç da hızlı bir biçimde yükseliyor. Bu doğrultuda sitemiz steroidlerin bilinçsiz bir biçimde kullanımı sonrasında ortaya çıkabilecek olan sorunları çok iyi bildiği için elinden geldiğince sporculara en iyi şekilde steroid kullanımı hakkında bilgi vermeyi amaçlıyor.
Steroid Sp
Takip Et


Steroid Satış Destek Hattı

0 Yorumlar

Yorum Yazın

İşaretli * alanlar zorunludur.

Bir Cevap Yazın